Zdravý Brod
Město Český Brod

Broďáci Brodu

Místní šetření

Místní šetření

Dne 29. 6. 2022 proběhlo místní šetření na všech třech místech realizace vítězných návrhů s cílem skloubit a upřesnit představu autorů s možností realizace v souladu s územním plánem a všemi předpisy a nařízeními. Dalším krokem je požádání o územní souhlas na ODBORU VÝSTAVBY A ÚZEMNÍHO PLÁNOVÁNÍ, které bychom rádi přes léto zvládli.
Zápis najdete zde. Zapis_220629.pdf

Výsledky hlasování druhého ročníku Broďáci Brodu jsou tu!

Výsledky hlasování druhého ročníku Broďáci Brodu jsou tu!

V letošním roce se ucházelo o vaši přízeň ve veřejném hlasování o vítězné návrhy participativního rozpočtu Broďáci Brodu celkem 17 zajímavých námětů. Rozhodovali jste o investicích v celkové hodnotě 600 000 Kč, které byly na jejich realizaci vyčleněny z rozpočtu města. Počet hlasujících se oproti loňskému roku navýšil o 23,7% a do hlasování se zapojilo 1091 hlasujících. 

Představení návrhů

Představení návrhů

Zveme vás na veřejné setkání s autory návrhů participativního rozpočtu Broďáci Brodu, které se koná v pondělí 25. dubna 2022 v 17:30 hodin v radničním sále CVIK na náměstí Arnošta z Pardubic 1 za účasti vedení města i zástupců odborů MěÚ Český Brod. Odkaz na online přenos zde. 

Máme 21 nových návrhů, děkujeme!

Máme 21 nových návrhů, děkujeme!

21. 3. 2022 byla ukončena možnost podávání návrhů do participativního rozpočtu Broďáci Brodu 2022. Letos bylo podáno 21 návrhů. Najdete je na webu brodacibrodu.cz v galerii. Nyní vedení města společně s odborem rozvoje a dotčenými odbory státní správy jako je například odbor výstavby a územního plánování nebo odbor životního prostředí a zemědělství bude pracovat na posouzení realizovatelnosti nápadů. V dubnu chystáme veřejné setkání s autory, kde budou moci představit své projekty. Všem, kteří přispěli svým návrhem DĚKUJEME!

Startujeme!

Startujeme!

Ve středu 9. 2. 2022 Zastupitelstvo města Český Brod schválilo rozpočet na letošní rok. Od 14. 2. do 21. 3. 2022 můžete podávat své návrhy do participativního rozpočtu Broďáci Brodu!

Co je Broďáci Brodu?

Broďáci Brodu je šancí pro každého, kdo přichází s dobrým nápadem!

Máme za sebou pilotní ročník participativního rozpočtu s názvem Broďáci Brodu. V loni bylo přihlášeno celkem 29 rozmanitých návrhů a z nich šlo 24 ke hlasování o realizaci. Vítězné dva návrhy jsou nyní už hotové. Ve srovnání s jinými městy v naší zemi jsme dopadli velmi dobře a měli jsme se čím chlubit. 

I letos budeme mít možnost přijít se svými nápady a obohatit naše město. Berme to jako příležitost zapojit se do rozvoje města v realizaci konkrétních drobných projektů, které nám zpříjemní život, přinesou užitek nebo pěkný zážitek.   

Půjde o investiční projekty i neinvestiční aktivity financované z rozpočtu města mimo dotační systém města Český Brod, který je řadu let u nás využíván především místními spolky.

A protože se ukázal loňský rok jako úspěšný, zastupitelé  Usneseni_ZM_pravidla2022.pdfse rozhodli navýšit celkovou částku na realizaci všech projektů z 300.000 Kč na 600.000 Kč. 

I letos jsme si vybrali zkušeného průvodce – českou neziskovou organizaci Agora CE , která stála u zavedení tohoto demokratického procesu v řadě měst a obcí naší republiky. 

Jaký je postup?

  1. Lidé předkládají návrhy, co by se za peníze z participativního rozpočtu mělo v Českém Brodě v následujícím roce vylepšit.
  2. Městský úřad Český Brod návrhy posoudí z hlediska realizovatelnosti a případně je ve spolupráci s autory upraví do realizovatelné podoby.
  3. Třetím krokem je společné setkání autorů s lidmi, kteří se chtějí o návrzích či autorech dozvědět více.  Nebude chybět ani vedení města se zástupci odborů MěÚ, které společně s autory dotvoří návrh tak, aby mohl být postoupen do poslední fáze. Na takovém veřejném setkání mohou všichni nejen diskutovat o přesné podobě návrhů, ale mohou se dozvědět mnohé o své obci a o tom, jak vlastně funguje.
  4. Následně se návrhy roztřídí a upraví do finální podoby postupující do hlasování.
  5. Vyvrcholením procesu participativního rozpočtování je on-line hlasování o tom, které návrhy mají být z peněz participativního rozpočtu zrealizovány..

Vedení města sběr nápadů v průběhu procesu tvorby participativního rozpočtu může využít k realizaci projektů i mimo tuto aktivitu. Například tím, že některý nápad začlení do finančně náročnějšího projektu města, který ještě nebyl ukončen nebo je naopak v nejbližších letech plánovaný k realizaci. To vše po dohodě s autorem nápadu. 

KONTAKT

Koordinátorkou participatiního rozpočtu je Petra Ištvániková

Neváhejte ji oslovit s dotazy prostřednictvím e-mailu, telefonu nebo na předem sjednané schůzce na městském úřadě.

  • Tel:  723 665 692
  • Mail: istvanikova@cesbrod.cz
  • Adresa: Město Český Brod, náměstí Husovo 70, 282 01 Český Brod

Další informace najdete na webu Brodacibrodu.cz 

Zútulnění pěších tras z Brodu na Štolmíř se blíží do cíle

Zútulnění pěších tras z Brodu na Štolmíř se blíží do cíle

15. 10. 2021 začala instalace drobného mobiliáře návrhu Zútulnění pěších tras z Brodu na Štolmíř, který u vás vyhrál v hlasování Broďáci Brodu. Zabudování a úpravy budou probíhat ještě následujících 14 dní. Betonové základy musí dostatečně vytvrdnout. Stejně jako vy se těšíme i my, až bude vše hotové, ale v tuto chvíli vás prosíme ještě o chvíli strpení. Děkujeme za pochopení.

Copyright © Město Český Brod, 2005-2022 | Přístupnost | GDPR | Kontakty | Mobilní verze | Administrace | vývoj MyWebdesign.cz
Cesbrod
TOPlist